taniec ludowy, klasyczny, historyczny, choreografia

 

W 1999. ukończyła Szkołę Baletową w Krakowie, w klasie Prof. Marty Mirockiej, uzyskując dyplom z tytułem tancerz – choreograf.

W 2005 r. ukończyła studia na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska – Kierunek Szacowanie Nieruchomości i Kataster.

W 2016 r. ukończyła studia podyplomowe na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, na Wydziale Zarządzania – Kierunek Zarządzanie Jakością w Przedsiębiorstwie.

Od 2018 r. studia podyplomowe – Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wydział Pedagogiczny, Kierunek Pedagogika.

Pedagog, choreograf i instruktor: baletu klasycznego, polskich tańców narodowych i regionalnych, europejskich tańców charakterystycznych, XIX wiecznych salonowych tańców towarzyskich.

Od 2011 r. Pedagog Studia Baletowego Opery Krakowskiej.

Twórca autorskich programów nauczania przedmiotu taniec – dla klas szkół podstawowych i gimnazjów. Przez10 lat tańczyła w Balecie Dworskim Cracovia Danza (dawniej „Ardente Sole”). Od 2005 współpracuje blisko z Zespołem Muzyki Dawnej FLORIPARI z Zamku Królewskiego na Wawelu, a od 2010 z zespołem Consortium Sedinum jako tancerka i choreograf. Prowadzi warsztaty tańców historycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracowała z Fundacją Ardente Sole, prowadząc warsztaty dla dzieci na Festiwalu Tańców Historycznych w Krakowie, Scholares Minores Pro Musica Antiqua z Poniatowej, Alta Danza z Warszawy.

W latach 2006 do 2010 choreograf zespołu Beani Cracovienses, z którym zdobyła dwie Srebrne i jedną Brązową Harfę „Eola” na Festiwalu Muzyki Dawnej w Kaliszu.

Z wynikiem celującym ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie Polskich Tańców Ludowych i Narodowych w klasie Prof. Anatola Kocyłowskiego w Krakowie.

Założycielka (w 2009) i liderka Baletu dworskiego Sotto le Stelle.

Tańczyła w niemieckim projekcie Helmuta Lutza „Droga gwiezdna” w Krakowie, Warszawie i w Czechach. Tańczyła w tournee baletowych, musicalowych w kraju i za granicą.

Współpracuje z Operą i Filharmonią Krakowską.