Koncerty gordonowskie przeznaczone są dla dzieci w wieku od 0-2, 2-4, 4-6 lat, rodziców i kobiet w ciąży, dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora, Aleksandra Tomczyka w oparciu o metodę prof. E. E. Gordona – muzyka jazzowego, psychologa muzyki, nauczyciela akademickiego i twórcy własnej teorii uczenia się muzyki, tzw. Metody Gordona.

Koncert gordonowski to żywa muzyka i zabawy muzyczne prowadzone praktycznie bez słów,dydaktyczne śpiewanki i rytmiczanki, którym towarzyszy ruch i swobodny taniec. Dzięki zabawie dzieci poznają świat muzyki i dźwięków tak,jak poznają swój język ojczysty (audiacja), przebywają wśród innych dzieci,rozwijają się intelektualnie, emocjonalnie i społecznie poprzez muzykę, ruch i kontakt z rówieśnikami.

Ważne, by dziecko było z rodzicem(ami) bądź bliską mu osobą – rodzice obowiązkowo włączają się w aktywność prowadzących i dzieci.

W ostatnich latach koncerty gordonowskie wykonywaliśmy m.in. dla Smykofonii w Warszawie, na festiwalu Strefa Ciszy – Royal Łazienki Music Festival w Łazienkach Królewskich oraz podczas „Szalonych Dni Muzyki” w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Czas trwania koncertu: maks. 60 min.