Adam Nowakowski


(lutnia, teorba)

Urodził w Warszawie, gdzie rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie lutni J. Żaka. Kształcił się również w Hochschule für Künste w Bremie. Stypendysta fundacji DAAD.

Swoje umiejętności doskonalił uczestnicząc w kursach i lekcjach mistrzowskich gitarzystów klasycznych: L. Potasiński, K. Pełech, M. Nagy, M. Tamayo; jazzowych: J. Strobel, H. Fallmann, P. Domagała i lutnistów: P. Chateauneuf, J. Held, P. Pitzl. Jako muzyk wykonujący partię basso continuo współpracował z zespołami i orkiestrami muzyki dawnej: m.in. Capella Cracoviensis, Il Giardino D’amore, Floripari, Ars Cantus, Cornu Copiae, polsko-litewska orkiestra instrumentów historycznych „Korona” i dyrygentami: Joshua Rifkin, Robert Hollingworth, Detlef Bratschke. Brał udział w nagraniach dla Telewizji Polskiej.

Współtworzył projekty z pogranicza muzyki jazzowej i eksperymentalnej. Szczególnym zainteresowaniem darzy zarówno solową jak i kameralną muzykę XVII wieku z wykorzystaniem teorby.